مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان و صدور آن یکی از بهترین اقدامات مسئولان در راستای حفظ سلامتی رانندگان و همچنین امنیت راه ها به حساب می آید.

از آن جهت که رانندگان باید مدت زمان زیادی را در حالت نشسته و بدون تحرک بدنی و همچنین در معرض ارتعاشات ماشین در حال حرکت باشند ، ممکن است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، اسکلتی-عضلانی و … برای آن ها زودتر از سایرین فراهم شود. 

سخت گیری مسئولان و مراجع برای صدور کارت سلامت رانندگان کامیون به نوعی تضمین کننده ی سلامت جاده ها برای سایر رانندگان وسایل نقلیه و جلوگیری از ایجاد تصادفات است. رانندگان این وسایل نقلیه به منظور صدور این کارت، لازم است که هر چه زودتر برای انجام معاینات و بررسی سلامت روحی و جسمی به مراکز پزشکی شهر خود مراجعه کنند.

مراحل صدور این کارت در مراکز طب کار

  •  پذیرش
  • تشکیل پرونده و نظریه کارشناس بهداشت حرفه ای
  • آزمایشات بیوشیمی خون
  • ویزیت پزشک طب کار
  • ثبت در سامانه و صدور کارت سلامت رانندگان
کارت سلامت رانندگان

رانندگان جهت اخذ کارت سلامت به دو دسته تقسیم می شوند:

  • که برای افراد زیر چهل سال معاینات غربالگری بینایی سنجی، شنوایی سنجی و تست روان شناسی برای صدور کارت سلامت راننده در نظر گرفته شده است.
  • برای افراد بالای چهل سال هم علاوه بر آزمایش های مذکور نوار قلب هم انجام می شود.

اهمیت آموزش نکات حفظ سلامت به رانندگان در مراکز طب کار و بیماری های شغلی به این صورت است که رانندگانی که برای نخستین بار به مراکز طب کار و بیماری های شغلی برای صدور آن مراجعه می کنند باید در کلاس های آموزشی در مورد مباحث پایه شناسایی و درمان بیماری های مختلف را در این مراکز بگذرانند.

 بعد از اینکه این آزمایش ها برای افراد انجام شد اطلاعات توسط یک نرم افزار جامع اینترنتی وارد سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور می شود و کارت سلامت رانندگان صادر می گردد.

تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze