مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان

کارت سلامت رانندگان و صدور آن یکی از بهترین اقدامات مسئولان در راستای حفظ سلامتی رانندگان و همچنین امنیت راه ها به حساب می آید. و یکی از خدمات مهم برخی مراکز طب کار است.

از آن جهت که رانندگان باید مدت زمان زیادی را در حالت نشسته و بدون تحرک بدنی و همچنین در معرض ارتعاشات ماشین در حال حرکت باشند ، ممکن است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، اسکلتی-عضلانی و … برای آن ها زودتر از سایرین فراهم شود. 

سخت گیری مسئولان و مراجع برای صدور این کارت برای رانندگان کامیون به نوعی تضمین کننده ی سلامت جاده ها برای سایر رانندگان وسایل نقلیه و جلوگیری از ایجاد تصادفات است. رانندگان این وسایل نقلیه به منظور صدور این کارت، لازم است که هر چه زودتر برای انجام معاینات و بررسی سلامت روحی و جسمی به مراکز پزشکی شهر خود از جمله برخي مراكز طب كار مراجعه کنند.

مراحل صدور این کارت در مراکز طب کار

  •  پذیرش
  • تشکیل پرونده و نظریه کارشناس بهداشت حرفه ای
  • بینایی سنجی
  • شنوایی سنجی
  • آزمایشات بیوشیمی خون
  • ویزیت پزشک طب کار
  • ثبت در سامانه و صدور این کارت برای رانندگان

کارت سلامت رانندگان

رانندگان جهت اخذ کارت سلامت به دو دسته تقسیم می شوند:

  • که برای افراد زیر چهل سال معاینات غربالگری بینایی سنجی، شنوایی سنجی و تست روان شناسی برای صدور کارت سلامت راننده در نظر گرفته شده است.
  • برای افراد بالای چهل سال هم علاوه بر آزمایش های مذکور نوار قلب هم انجام می شود.

اهمیت آموزش نکات حفظ سلامت به رانندگان در مراکز طب کار و بیماری های شغلی به این صورت است که رانندگانی که برای نخستین بار به مراکز طب کار و بیماری های شغلی برای صدور آن مراجعه می کنند باید در کلاس های آموزشی در مورد مباحث پایه شناسایی و درمان بیماری های مختلف را در این مراکز بگذرانند.

 بعد از اینکه این آزمایش ها برای افراد انجام شد اطلاعات توسط یک نرم افزار جامع اینترنتی وارد سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور می شود و این کارت برای رانندگان صادر می گردد.

طب کار سلامت سام پارس ارائه دهنده این سرویس

کلیه رانندگان محترم می توانند برای اخذ راهنمایی در خصوص معاینات جهت دریافت این کارت با مرکز طب کار سلامت سام پارس تماس حاصل فرمایند

تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze