مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

بینایی سنجی

بینایی سنجی یا اپتومتری

بینایی سنجی

بینایی سنجی یا اپتومتری علم مراقبت های بینایی است و در مورد مکانیسم بینایی و رفع مشکلات دید بحث می کند. این معاینه یکی از خدمات مراکز طب کار می باشد و معمولا در معاینات بدو استخدام و معاینات ادواری انجام می شود.

اپتومتری آزمایش چشم و ساختارهای مربوط به آن است. برای کشف اختلالات بینایی و تجویز عدسی های مناسب با دیگر وسایل کمک کننده به بینایی یا تمرین های چشمی برای جبران کاستی های دید می باشد.

باتوجه به دامنه گسترده رشته اپتومتری، معادل فارسی آن، بینایی سنجی که در واقع ترجمع لغت به لغت این کلمه می باشد، معادل درستی به نظر نمی رسد.

چه کسانی باید برای معاینات چشم و بینایی سنجی مراجعه کنند؟

همه کودکان از شش ماهگی تا شش سالگی جهت پیشگیری و درمان تنبلی چشم باید معاینات سالیانه انجام دهند. افراد عادی نیز تا سن ۲۵ سالگی سالی یک بار می توانند جهت بررسی و معاینات چشم مراجعه کنند و تا سن ۴۰ سال که شروع پیرچشمی است می توانند هر دو سال یک بار مراجعه نمایند.

توجه به این نکته ضروری است که ظاهر سالم چشم دلیلی بر نبود نقص بینایی و داشتن دید کامل نیست به همین دلیل مراجعه جهت معاینات چشم و بینایی سنجی امری ضروری به حساب می آید.

بینایی سنجی یا ادیومتری در طب کار

انجام اين معاينه در مراكز طب كار

اپتومتری یکی از معاینات در مراکز طب کار می باشد. چشم به عنوان يكي از مهم ترين ابزار هاي ارتباطي فرد با محيط پيرامون خويش، نقش مهمي در ادراك و كارايي و حفظ ايمني افراد در محيط‌هاي شغلي ايفا مي‌كند.

به همين دليل يكي از ضروري ترين بخش هاي معاينات بدو استخدام، معاینات ادواری طب کار و هم چنين معاينات باز گشت به كار پس از حوادث منجر به آسيب چشم و سر، بررسي ويژگي‌هاي بينايي فرد و معاینات بینایی سنجی مي‌باشد.

در مرکز طب کار سلامت سام پارس تست بینایی سنجی بوسیله چارت های دیجیتال ivison با بهره گیری از نمایشگر full-HD با قابلیت نمایش تمامی چارت های استاندارد و تست Red-GREN و دیگر چارت های مخصوص بینایی سنجی انجام میشود.

خدمات قابل ارائه در مرکز طب کار سلامت سام پارس و نیز در محل کار شاغلین در طی معاینات دوره ای عبارتند از: سنجش حدت بینایی، ارزیابی میدان بینایی، دید رنگی و دید عمیق

برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های مرکز تماس حاصل فرمایید.

تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze