مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

خدمات

غربالگری کرونا

غربالگری کرونا

 

غربالگری کرونا در برخي مراكز طب كار انجام مي شود و باید برمبنای ازمایشهایی باشد که اولا ارزان وسریع باشند و درثانی حساسیت بالایی در مراحل اولیه بیماری که دوران کمون نامیده میشود داشته باشند. به همین منظوربرای تشخیص کرونا علاوه بربررسی دمای بدن باترمومتر وپالس اکسیمتری جهت تعیین درصد اشباع اکسیژن خون، ازتعیین بیومارکرهای التهابی شامل CRP/ESR/LDH/Ferritine وشمارش گلبول های سفیدخون یاCBC استفاده میشود.

البته برای تشخیص کرونا به صورت قطعی باید علاوه براخذ شرح حال ومعاینه بالینی ازتست های PCR و CT Scan ریه کمک میگیریم.

 

ادامه مطلب

معاینات بدو استخدام

 

معاینات بدو استخدام به منظور سنجش توانمندی جسمانی، روانی و اجتماعی شاغل و به کارگیری فرد در کار متناسب با این توانمندی‌ها انجام می‌گردد.

این معاینات با تعیین وضعیت پایه سلامت عمومی و شغلی فرد، در صورت ابتلای فرد به یک بیماری در آینده، در تعیین شغلی و یا غیر شغلی بودن بیماری وی به پزشک بسیار کمک می کنند که البته این مسئله هنگام طرح موضوع در مراجع قانونی اهمیت بیشتری پیدا می کند. این معاینات بر اساس ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی برای شروع به کار هر فرد مشمول بیمه تامین اجتماعی الزامی است.

 

ادامه مطلب

معاینات بدو استخدام
معاینات ادواری طب کار

معاینات ادواری

معاینات ادواری یکی از شناخته ترین نوع معاینات شغلی می باشد. این نوع معاینات که نوعی از پیشگیری ثانویه است، با فواصل زمانی معین (اغلب یکساله) انجام می شود .

انجام معاینات ادواری شغلی یکی از الزامات نظام مراقبت سلامت شغلی است که بر اساس ماده ۹۲ قانون کار، انجام آن بصورت حداقل سالی یکبار برای کلیه شاغلین تحت پوشش قانون کار الزامی است. در یک برنامه سلامت شغلی، با شناخت و آگاهی کامل از محیط کار، فرآیندهای کاری، خطرات و عوامل زیان‌آور در محیط کار و تاثیر این عوامل بر سلامت شاغلین، معاینات دوره‌ای شغلی با هدف تشخیص، درمان و بازتوانی به موقع بیماری‌ها و آسیب‌های ناشی از کار انجام می‌شود.

 

ادامه مطلب

کارت سلامت رانندگان

 

کارت سلامت رانندگان و صدور آن یکی از بهترین اقدامات مسئولان در راستای حفظ سلامتی رانندگان و همچنین امنیت راه ها به حساب می آید.

از آن جهت که رانندگان باید مدت زمان زیادی را در حالت نشسته و بدون تحرک بدنی و همچنین در معرض ارتعاشات ماشین در حال حرکت باشند ، ممکن است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، اسکلتی-عضلانی و … برای آن ها زودتر از سایرین فراهم شود. سخت گیری مسئولان و مراجع برای صدور کارت سلامت رانندگان کامیون به نوعی تضمین کننده ی سلامت جاده ها برای سایر رانندگان وسایل نقلیه و جلوگیری از ایجاد تصادفات است.

 

ادامه مطلب

کارت سلامت رانندگان
بینایی سنجی یا اپتومتری

اپتومتری

اپتومتری یکی از معاینات در مراکز طب کار می باشد. چشم به عنوان يكي از مهم ترين ابزار هاي ارتباطي فرد با محيط پيرامون خويش، نقش مهمي در ادراك و كارايي و حفظ ايمني افراد در محيط‌هاي شغلي ايفا مي‌كند و از ضروری ترین معاینات است.

ادیومتری

ادیومتری

ادیومتری یا شنوایی سنجی به منظور تعیین و بررسی میزان شنوایی افراد صورت می گیرد. آزمون های ادیومتری در اتاقک های عایق صوت انجام می شود. بیمار داخل اتاقک روی صندلی می نشیند و هدفون هایی بر روی گوشش قرار داده می شود.

اسپیرومتری

اسپیرومتری

اسپیرومتری كه از خدمات طب كار است جهت بررسی عملکرد ریه، مهمترین، در دسترس ترین و کم هزینه ترین آزمون است. در این تست حجم هوای جا به جا شده بین ریه و محیط بیرون اندازه گیری می شود.

آزمون شخصیت چندوجهی

آزمون شخصیت چندوجهی

آزمون شخصیت چندوجهی یا همان آزمون MMPI مشهورترین و پرمصرف‌ترین پرسشنامه شخصیتی است که به عنوان یک ابزار عینی برای تشخیص بیماری‌های روانی تدوین شده است. پرسشنامه استانداردی برای فراخوانی دامنه گسترده‌ای از ویژگی‌های خود – توصیفی است.

مشاوره تخصصی در موارد حوادث شغلی

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی در حوادث شغلی یکی از خدماتی است که در مرکز طب کار سلامت سام پارس ارائه می گردد. این مشاوره در موارد مشکوک به بیماری اسکلتی-عضلانی و حودادث شغلی در حوزه ارتوپدی و در مواردی که به بیماری حاد شکمی منجر شود در حوزه جراحی عمومی انجام می گردد.

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام

نوار قلب

نوار قلب كه از خدمات طب كار مي باشد به نمودار ثبت‌شده تغییرات پتانسیل الکتریکی ناشی از تحریک عضله قلب گفته می‌شود. اطلاعاتی که روی الکتروکاردیوگرام ضبط می‌شود نشان‌دهنده امواج الکتریکی محرک قلب است.

تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze